Байерн не допусна изненада при гостуването на Аугсбург и спечели с 2:0, след което поведе с 11 точки на върха в класирането на Бундеслигата.

Попаденията за тима на Юп Хайнкес днес реализираха Томас Мюлер от дузпа и голмайсторът на тима Марио Гомес.

Изненадата обаче се получи в Дортмунд, където шампионът на Германия Борусия загуби от Волфсбург с 2:3. Мачът започна много добре за "жълто-черните", след като още в 6-ата минута се разписа Марко Ройс, но след това Шмелцер направи дузпа и бе изгонен.

Диего се разписа от бялата точка за 1:1 в 36-ата минута, а Налдо покачи на 1:2 в 41-ата минута. Якуб Блажчиковски върна един гол от дузпа в 61-ата минута, но Бас Дост вкара за 2:3 в 73-ата минута и донесе трите точки за "вълците".