След като загуби реванша от осминафиналите на Шампионската лига срещу Арсенал, Байерн бе близо да запише втори пореден мач без победа, но въпреки това успя да се измъкне в последните минути и да стигне до успех с 2:1 при гостуването си на Байер (Леверкузен) от 26-ия кръг на Бундеслигата.

Баварците стигнаха до победата на "Бай Арена" в 87-ата минута след автогол на Филип Волшайд. Подобна развръзка имаше и преди седмица, когато Байерн също стигна до успех срещу Фортуна (Дюселдорф) 4 минути преди края.

Иначе в мача гостите гостите от Мюнхен контролираха мача и заслужено поведоха в 37-ата минута, когато Марио Гомес овладя на гърди подаване на Джердан Шакири, преодоля двама защитници на съперника и с прецизен удар от 13 метра прати топката в мрежата.

Гомес реализира първия гол за Байерн.

Малко по-рано Байерн можеше да поведе, но Гонсало Кастро изби от голлинията удар на Джером Боатенг с глава след центриране от корнер.

След почивката тимът на Юп Хайнкес продължи да контролира мача, въпреки че намали темпото. Байер стигна до изравняване четвърт час преди края при едно от малкото си положения. След центриране от ъглов удар Себастиан Бьониш продължи с глава и Симон Ролфес отблизо засече в мрежата на Мануел Нойер.

Двубоят отиваше към равенство, но в 87-ата минута с малко късмет Байерн все пак стигна до успеха. Себастиан Швайнщайгер центрира остро в наказателното поле, топката се отклони от дясното рамо на Филип Волшайд и влетя в мрежата на домакините за 1:2.

Байерн има огромна преднина на върха в класирането и е сигурният нов шампион, но сега вече и на теория докосва титлата. Това може да стане още в следващия кръг. Баварците са с актив от 69 точки и имат аванс от 20 точки пред следващия Борусия (Дортмунд). Така в следващия кръг, ако Байерн победи в домакинството си на Хамбургер, а Борусия загуби или завърши наравно при гостуването си на Щутгарт, то Байерн официално ще бъде обявен за шампион седем кръга преди края.

Байер (Леверкузен) от своя страна остава на трета позиция с 45 точки, 4 по-малко от Дортмунд.