Байерн детронира Борусия (Дортмунд), след като се наложи с 1:0 в четвъртфинал за Купата на Германия. Единственият гол бе дело на Ариен Робен в 43-ата минута.

Така баварците са на полуфинал, а големият им съперник трябваше да се примири с отпадането си. Те зарадваха феновете си за 113-годишнината на клуба с пестелив, но важен успех. По този начин Байерн си отмъсти на Борусия за загубата на финала на турнира през миналата година с 2:5.

Домакините започнаха силно и още в осмата минута Робен можеше да открие. Две минути преди края на първата част отново холандецът от границата на наказателното поле прати топката в мрежата с техничен удар. След почивката гостите пак бяха по-слаби, а положенията пред Нойер бяха рядкост. Байерн бе близо до гол в 71-ата минута, когато Мартинес стреля опасно, но вратарят на дортмунци Вайденфелер показа класа и спаси.

В другия мач от вечерта Щутгарт се наложи над Бохум с 2:0 и стигна до полуфиналите в надпреварата. Кристиян Гентнер откри резултата в 18-ата минута. Ибишевич в 81-ата минута оформи крайното 2:0, с което Щутгарт стигна до най-добрите четири.

Другите полуфиналисти в турнира са Фрайбург и Волфсбург. Жребият за сблъсъците ще се тегли в неделя.