Преследвачите на лидера Байерн (Мюнхен) Байер (Леверкузен) и Борусия (Дортмунд) допуснаха грешки в първия кръг от пролетния сезон в Бундеслигата.

Байер загуби гостуването си на Фрайбург с 2:3, Борусия не успя да победи като домакин Аугсбург и завърши 2:2.
След победата на Байерн (Мюнхен) над Борусия (Мьонхенгладбах) вчера с 2:0 преднината на баварците вече е 10 точки и мач по-малко.

Байер (Леверкузен) повеждаше на два пъти срещу Фрайбург, но не успя да стигне дори до равенство. Бендер изведе гостите напред в 4-ата минута, но Мехмеди изравни (27). Байер отново поведе в 35-ата минута с гол на капитана Ролфес, но през второто полувреме Фрайбург стигна до пълен обрат и спечели трите точки след голове на Шмид (53) и Клаус (91).

Борусия (Дортмунд) също повеждаше на два пъти, но допусна равенство срещу Аугсбург. Кел откри резултата още в 5-ата минута. В началото на втората част Бендер си отбеляза автогол и резултата беше изравнен. Шахин изведе отново домакините напред след перфектен пряк свободен удар в 66-ата минута, но малко след това кореецът от Аугсбург Джи оформи крайното 2:2.

Така убедителен лидер е Байерн (Мюнхен) с 47 точки следван от Байер (Леверкузен) 37, Борусия (Дортмунд) и Борусия (Мьонхенгладбах) имат по 33.