Шалке не успя да скъси предината на лидера Байерн (Мюнхен), който по-рано завърши 1:1 с Нюрнберг. "Кралскосините" загубиха гостуването си на Байер (Леверкузен) с 0:2 в мач от 12-ия кръг на Бундеслигата.

"Аспирините" откриха резултата малко преди почивклата благодарение на Андре Шурле, а в 67-ата минута Щефан Кислинг наказа за втори път Шалке.

Байер пропусна две чудесни възможности да направи победата по-убедителна. В 61-ата минута Ларс Бендер уцели страничната греда, а в 80-ата Кислинг пропусна дузпа.

Шалке завърши двубоя в намален състав, след като Кириакос Пападопулос получи втори жълт картон в 82-ата минута.

Така начело е Байерн (Мюнхен) с 31 точки, пред Шалке и Айнтрахт с по 23. Байер (Леверкузен) пък заема пета позиция с 21 точки.