Байер (Леверкузен) спечели домакинството си на Аугсбург с 2:1 и излезе на 2-ро място в Бундеслигата преди късното дерби тази вечер между Борусия (Дортмунд) и Айнтрахт (Франкфурт).

Ларс Бендер и Щефан Кислинг, със своя 15-и гол за сезона, дадоха аванс от два гола на домакините, а минута преди края на редовните 90 Саша Мьолдерс отбеляза почетното попадение за гостите.

Фрайбург вече дава сериозна заявка за сензация на сезона, след като се наложи с 3:2 като гост над Вердер и продължава да държат заявката за място в Европа. Двата отбора се гонеха в резултата през цялото време, а Матиас Гинтер в 71-ата минута донесе успеха на Фрайбург.

Макс Крузе и Даниел Калигури от дузпа на два пъти повеждаха в резултата, а голмайсторът на Вердер Нилс Петерсен на два пъти възстановяваше равентството. Победният гол за Фрайбург бе дело на Матиас Гинтер.

Хамбургер ШФ се изкачи на 6-то място, след като стигна до трудна победа с 1:0 над Борусия (Мьонхенгладбах). Победният гол реализира Рафаел ван дер Ваарт.

В класирането убедително води Байерн (Мюнхен) с 57 точки. Байер (Леверкузен) е с 41 точки, с две пред жълто-черните от Дортмунд.