Байер Леверкузен обявиха, че биха приели преиграване на мача от деветия кръг на Бундеслигата срещу Хофенхайм заради скандалния "гол фантом", с който отборът беше облагодетелстван при победата с 2:1 в петък.

"Ако се вземе такова решение, ние няма да имаме възражения. До спорния момент ние имахме аванс от 1:0 с гол на Синди Сам, който беше напълно редовен. Затова смятаме, че няма причина да преиграваме минутите до 70-ата", заяви пресдиректорът Майнолф Шпинк.

Байер водеше с 1:0, когато в 71-ата минута Гонсало Кастро центрира от корнер, Щефан Кислинг засече с глава от външната страна на гредата, но топката влезе във вратата през дупка в страничната мрежа.Главният съдия Феликс Брих не видя ситуацията и призна попадението, с което гостите от Леверкузен поведоха с 2:0 и в