Отборите на Аугсбург и Борусия (Мьонхенгладбах) поставиха началото на седмия кръг в Бундеслигата. Двата отбора направиха равенство - 2:2.

Домакините откриха резултата в 27-ата минута чрез Андре Хан, но шест по-късно Макс Крусе възстанови равенството. Борусия продължи да натиска и дори направи пълен обрат след гол на Хргота в 71-ата мин.

Две минути преди края обаче домакините стигнаха до точката след точен удар на Милик.

Борусия не успя да удържи преднината си, но все пак стигна
до първа точка като гост в кампанията и прекъсна поредица от три поредни загуби извън собствения си стадион.

И двата отбора имат по 10 точки и делят пето-шесто място в класирането. Лидери с по 16 са Борусия (Дортмунд) и Байерн (Мюнхен). Техните срещи от този кръг започват в 16:30 часа съответно срещу Фрайбург и Волфсбург.