Айнтрахт се изкачи на 4-а позиция във временното класиране на Бундеслигата след разгромно 4:1 срещу Вердер в последния мач от съботната програма на 16-ия кръг в Бундеслигата.

Тимът от Франкфурт не остави шанс на съперника си, въпреки че до почивката резултатът бе равен 0:0.

В 47-атам инута Александър Майер откри за радост на 50-те хиляди зрители, изпълнили "Комерцбанк Арена", но в 54-ата Петерсен изравни след пас на Арнаутович.

В 62-ата минута обаче Швеглер отново изведе Айнтрахт напред, а още в следващата атака Айгнер покачи на 3:1. Крайното 4:1 оформи Такаши Инуи в 90-ата минута.

Така Айнтрахт изпревари Шалке и Вердер и вече е 4-и, докато Вердер остана на 10-а позиция с мач повече от съперниците си.