Айнтрахт (Франкфурт) продължава с великолепното си представяне в Бундеслигата. Тимът на Армин Фе се наложи над Хамбургер с 3:2 пред над 50 хиляди зрители в двубой от третия кръг на първенството.

Домакините набързо поведоха до 18-ата минута с попадения на японеца Инуи и Оливие Океан. Малко преди почивката обаче Хамбургер намали чрез Хейко Вестерман.

Айнтрахт започна втората част, подобно на първата - с ранен гол. Точен бе Щефан Агнер. До края Хамбургер успя да вкара и втори гол, дело на корееца Сон.

Хамбургер игра през цялата втора част с човек по-малко, след като Петр Жирачек получи червен картон в продължението.

Така Айнтрахт се изкачи на втора позиция с 9 точки, като изостава само по голова разлика от водача Байерн (Мюнхен). Хамбургер пък продължава да няма спечелена точка.

По-рано Фрайбург надделя над Хофенхайм с 5:3 в голов трилър. Делпиере даде аванс на гостите още във 2-ата минута, но в 17-ата Карим Геде възстанови равенството.

Малко след почивката Борис Вукчевич отново даде аванс на Хофенхайм, но в 68-ата Диагне направи 2:2. Хофенхайм не се предаде и Такаши Усами вкара топката за трети път във вратата на Оливер Бауман.

За да бъде драмата пълна, Седрик Макиади и Себастиан Фрейс вкараха за Фрайбург, в рамките на едва четири минути и така Фрайбург се поздрави с трите точки.

В класирането Фрайбург е осми с 4 точки, а Хофенхайм е на дъното без спечелена точка.