Аугсбург победи Айнтрахт (Франкфурт) с 2:0 в последен мач от 29-ия кръг на Бундеслигата. Момчетата на Маркус Вайнцийрл постигнаха четвърти успех в последните си седем мача в шампионата и с 27 точки се утвърдиха на 16-ото място, което дава шанс на тима да запази мястото си в елита с бараж срещу третия от втора Бундеслига.

Аугсбург обаче запази надежди и за директно спасение, тъй като се приближи само на 3 точки от 15-ата позиция.

Домакините поведоха в 27-ата минута, когато след удар на южнокорееца Джи Дон-Уон от десния ъгъл на наказателното поле топката се отклони от крака на Андерсон де Оливейра, подлъга вратаря Ока Николов и влезе в мрежата на Айнтрахт.

Пет минути по-късно Аугсбург получи отлична възможност да удвои преднината си. Паул Верхег беше повален в наказателното поле от Такаши Инуи, но Ян-Ингвар Калсен-Бракен стреля над гредата от отсъдената дузпа.

В 55-ата минута Аугсбург стигна до второ попадение. Ян Моравек изведе в ляво в наказателното поле Джи Дон-Уон и южнокореецът стреля прецизно по тревата в далечния ъгъл за 2:0.

Така Айнтрахт продължи лошата си серия. От началото на февруари отборът спечели само една от последните си осем срещи в първенството, но все пак запази шестото си място с 42 точки и все още е на позиция за участие в Лига Европа наесен.