Щутгарт постигна изненаваща, с оглед на класирането, победа при гостуването си на Айнтрахт с 2:1 в мач от 26-ия кръг на германското футболно първенство.

Така възпитаниците на Бруно Лабадия прекъснаха серия от две поредни загуби, а с втория си успех в последните десет мача в Бундеслигата швабите се изкачиха на 12-ото място във временното класиране с 32 точки. Айнтрахт записа шести последователен мач без победа и остана на пета позиция с 39 точки.

Домакините стартираха по-добре и в 17-ата минута Щефан Айгнер откри резултата, след като беше изведен в чиста позиция в наказателното поле с пас в коридор от Пирмин Швеглер. Щутгарт се опита да активизира действията си, но така и не успя да затрудни вратаря на съперника Кевин Трап до почивката. В началото на втората част гостите получиха право да изпълнят дузпа. Швеглер повали Артур Бока в наказателното поле и в 49-ата минута Ведад Ибишевич изравни от бялата точка с 12-ия си гол за сезона в шампионата. Гостите стигнаха до пълен обрат в 71-ата минута, когато Георг Нидермайер се разписа с глава след добро центриране отдясно на резервата Александру Максим.

В последната среща от кръга Борусия (Мьонхенгладбах) победи Хановер с 1:0.