Пред повече от 22 хиляди зрители на своя стадион Айнтрахт (Брауншвайг) завърши 1:1 с гостуващия Нюрнберг в мач от 5-ия кръг на Бундеслигата и спечели първата си точка в новото германско футболно първенство.

Айнтрахт (Брауншвайг) е на последното, 18-о място с 1 точка, а Нюрнберг е на 16-то място, също в зоната на изпадащите, с 3 точки.

Гостите от Нюрнберг поведоха в 28-ата минута с гол на Адам Хлусек, но домакините от Брауншвайг изравниха в 70-ата минута с гол на Омар Елабделауи и спечелиха първата си точка.

В другия мач днес Хофенхайм победи Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:1 и се изкачи на 7-о място във временното класиране на Бундеслигата. Головете за победителите отбелязаха Антони Модест в 45-ата минута и Кевин Воланд в 54-ата минута. Голмайстор за отбора от Мьонхенгладбах бе Бранимир Хръгота в 75-ата минута.