Златан Ибрахимович вкара и двете попадения за успеха на Швеция с 2:0 над Фарьорските острови. Този успех малко вдигна настроението след изненадващото поражение в петък от Австрия в група "С" на Световните квалификации.

След изиграните до момента мачове Германия води в класирането с 16 точки, а три отбора са с по 11 - Австрия, Ирландия и Швеция. Казахстан е с 1, а слабаците от Фарьорските острови са без актив.

Началото на мача показа, че на Швеция няма да е никак лесно срещу скромния аматьорски тим.

Вратарят Гунар Нилсен се предаде в 35-ата минута, когато Микаел Лустиг подаде отляво на звездата на Пари Сен  Жермен и той вкара своя гол номер 41 за страната си.

Второто попадение падна чак в 82-ата минута от дузпа. Ибрахимович сам си я спечели, след като нахлу в наказателното поле и един от малкото професионални играчи на Фарьорите - Йонас Тор Наес, го събори.

Малко по-рано Швеция остана с 10 души, след като Андреас Гранквист беше отстранен от игра с червен картон.