Олимпик (Марсилия) постигна изключително драматична победа над Монпелие в мач от 21-ия кръг на френската Лига 1.

Възпитаниците на Ели Боп губеха с 1:2 до 79-ата минута, но с две попадения стигнаха до ценните три точки, които ги приближиха само на точка от върха, където е Олимпик (Лион).

Андре Аю откри резултата в 14-ата минута, но Емануел Ерера изравни секунди по-късно. В 56-ата минута Джон Утака направи обрата в резултата пълен и Монпелие поведе с 2:1.

В 79-ата минута обаче Джон Аю направи 2:2, а пълния триумф за Марсилия донесе добре познатият у нас Андре-Пиер Жиняк, който се разписа в продължението на срещата.

Така Марсилия събра 41 точки и излезе на 2-а позиция, докато Монпелие остана на 9-о място с 29 пункта.