Зенит спечели безпроблемно с 3:0 домакинството си срещу Анжи в мач от 5-ия кръг на руското първенство. Лишени от услугите на по-голяма част от скъпоплатените си звезди, които през седмицата бяха продадени на други отбори гостите от Махачкала не успяха да окажат нужната съпротива и бяха надиграни категорично от вицешампионите.

След няколко пропуска пред вратата на гостите футболистите на наказания за 1 мач Лучано Спалети откриха резултата в 25-ата минута. Тогава Александър Бухаров изведе Роман Широков сам срещу Михаил Кержаков и националът на Русия беше точен за 1:0. До края на първото полувреме натискът на домакините продължи , а техният съперник стигна само до един опасен удар дело на Ето'о.

В 44-ата минута Хълк отбеляза изключително красив втори гол за Зенит. Бразилският нападател реализира с майсторски удар извън наказателното поле. След почивката нищо не се промени и домакините продължиха да бъдат по-активният отбор на терена.

В 73-ата минута Дани се освободи в наказателното поле намери непокритият Кристиан Ансалди и той с безкомпромисен удар оформи крайното 3:0 за Зенит. Това беше и най-изразителният успех за отбора от Санкт-Петербург срещу Анжи в последните 10 години.