Зенит и Спартак (Москва) продължават да делят първото място в руската Премиер лига и след 10-ия кръг на първенството.

Тимът от Санкт Петербург постигна победа с 4:1 при гостуването си на Криля Советов, а Спартак победи Краснодар с 3:2 като домакин.

Зенит изкова успеха си през второто полувреме с голове на Хълк в 47-ата и 61-ата минути и Шатов в 51-ата и 79-ата. През първата част домакините от Самара бяха повели с попадение на Горо в 23-ата мин.

Успехът на Спартак дойде след попадения на Хурадо в 4-ата и 30-ата, Мовсисян в 27-ата минути, а за гостите от Краснодар точни бяха Перейра в 16-ата и Исаел в 68-ата мин.

Зенит и Спартак са на върха в класирането с по 23 точки. С 21 точки на 3-то място е ЦСКА (Москва). "Армейците" изненадващо направиха 0:0 като домакин на Анжи. Георги Миланов бе титуляр и игра цял мач за ЦСКА.

В друга среща Ивелин Попов игра цял мач за победата на Кубан с 3:1 срещу гостуващия Терек. Тимът от Грозни поведе във 2-ата мин. с гол на Маурисио, но Букур в 6-ата, Балде в 44-ата и Шандао в 66-ата мин. направиха обрата за домакините.