На финала на европейското първенство по футбол за жени Германия победи Норвегия с 1:0 и за шести пореден път стана европейски шампион по футбол за жени.

В 49-ата минута влязлата като резерва Аня Митаг отбеляза победния гол за германките. Герой на финалния мач обаче стана вратарката на германския национален отбор Надине Ангерер, която спаси две дузпи в мача - на Трине Рнинг в 29-ата минута и на Солвейг Гулдбрансен в 61-ата минута.
Германия за осми път в своята история стана европейски шампион по футбол за жени - 1989, 1991, 1995, 1997, 2001, 2005 и 2009 година.

На само три европейски първенства шампионки са били други отбори - Швеция през 1984 година и Норвегия - два пъти, през 1987 и 1993 година.