Бразилският клуб Фламенго се раздели с втори треньор този сезон. Наставникът на тима Жоржиньо бе уволнен след загубата от Наутико с 0:1 в местния шампионат.

Бившият защитник издържа на поста едва 14 мача. Жоржиньо бе назначен през март на мястото на Доривал Жуниор, който бе освободен, след като отказа да си намали заплатата.

Фламенго няма победа в първите четири кръга на бразилския шампионат и е на предпоследно място в класирането с 2 точки.

В същото време Коритиба победи защитаващия титлата си Флуминензе с 2:1 като домакин в мач от четвъртия кръг на шампионата и излезе начело в класирането.

Домакините поведоха в резултата в 21-ата минута, когато след центриране в наказателното поле Алекс продължи с глава към Робсон Робиньо, който засече отблизо във вратата на Рикардо Берна.

Флуминензе изравни сало две минути по-късно. Вагнер центрира от корнер от ляво и Карлиньос с глава прати топката в мрежата.

Две минути преди края Алекс вкара страхотен гол с удар от 30 метра и донесе успеха на Коритиба.