Замбия и Нигерия завършиха наравно 1:1 във втората си среща от група "С" на Купата на Африканските нации и записаха второ поредно равенство на турнира. Любопитното е, че това е трети пореден резултат 1:1 от началото на състезанието в група "С".

Шампионите обаче се спасиха от сигурна загуба, след като губеха до 85-ата минута. В 26-ата минута Нигерия можеше да излезе напред в резултата, но Джон Оби Микел пропусна дузпа, след като нацели страничната греда.

В 57-ата минута Емануел Еменике все пак откри в полза на "черните орли", но в 85-ата минута вратарят на Замбия Кенеди Мвене донесе точката за тима си, след като реализира отсъдена дузпа.

Буркина Фасо пък поведе във временното класиране след убедителна победа с 4:0 над Етиопия в другия мач от групата. Възпитаниците на Пол Пут играха 30 минути с човек по-малко след червен картон за вратаря Сулама, който игра с ръка извън наказателното поле, но това не им попречи.

Траоре вкара два гола - в 34-ата и 74-ата минута, а по веднъж се разписаха Джакариджа Коне и Джонатан Питройпа.

Така Буркина Фасо спря негативната си серия от 18 поредни мача за Купата на Африканските нации без победа.