Първенецът от Торнео Инисиал, първия шампионат за сезона в аржентинското първенство, Велес започна с победа и втората част от шампионата, след като се наложи с 1:0 като гост на Архентинос Хуниорс в среща от първия кръг на Торнео Финал, която имахте възможност да гледате пряко по RING.BG.

Срещата бе белязана от токов удар през първото полувреме, който прекъсна мача за около 30 минути. Голът за успеха на Велес реализира Лукас Прато с бомбен шут от 30 минута, в 22-ата добавена минута на първото полувреме.

В срещата, открила шампионата, Унион (Санта Фе) и Арсенал (Саранди) направиха равенство 1:1.

За първи път през този сезон аржентинското първенство ще има един общ шампион, а не както досега два напълно отделни от шампионатите Апертура и Клаусура. Двата турнира са преименувани на Торнео Инисиал (Начален турнир) и Торнео Финал (Финален турнир), а победителите в тях ще се изправят едни срещу друг, за да излъчат шампиона на страната. Велес е първенец в Торнео Инисиал и ако спечели и Торнео Финал, то той автоматично ще се превърне и в големия шампион на Аржентина.