Велес Сарсфилд се приближи до титлата от първия полусезон в Аржентина след победа като гост с 2:0 над Ол бойс. Велес е лидер с 2 точки преднина пред Ланус два кръга преди края на шампионата Апертура.

И двата гола паднаха в последните минути на мача. Лукас Прато откри резултата в 87-ата минута, а Факундо Ферейра направи 2:0 в добавеното време за успеха на Велес.

Победителят от първия полусезон в Аржентина ще срещне шампиона от пролетния полусезон в директен мач за титлата през юни.

Ако запази първото място, това ще бъде девета титла за Велес и първа за тима от сезон 2010/11.

Велес излезе еднолично начело благодарение на грешна стъпка на Ланус, който завърши 0:0 у дома срещу Естудиантес, с което прекъсна серия от седем поредни победи.

Грандът Бока Хуниорс запази теоретични шансове за титлата след победа на своята "Бонбонера" над Расинг Клуб с 3:1. Бока е на четвърто място на 5 точки след лидера Велес.

Унион - Нюуелс олд бойс 2:2

В класирането начело е Велес с 35 точки, следван от Ланус 33, Нюуелс олд бойс и Бока Хуниорс по 30, Расинг Клуб 29 и други.