Велес Сарсфийлд спечели суперфинала на аржентинското футболно първенство. Футболистите на Рикардо Гарека, които бяха спечелили Торнео Инисиал, победиха първенеца в Торнео Финал - Нюелс Олд Бойс с 1:0.

Единственото попадение в най-важния мач за сезона реализира Лукас Прато. Той се разписа в 9-ата минута на препълнения стадион в Мендоса. От 28-ата минута Велес игра с намален състав, но въпреки това удържа преднината си. Червен картон в 28-ата минута получи Фабиан Куберо. В 31-ата минута Нюелс Олд Бойс пропусна страхотна възможност да изравни, но Игнасио Скоко пропусна дузпа.

С успеха Велес се класира за Копа Судамерикана през 2013 година, а освен това ще участва заедно с Нюелс Олд Бойс в надпреварата Копа Либертадорес през 2014-а.