Шампионът Велес Сарсфийлд победи гостуващия Сан Мартин с 3:0 в последен мач от четвъртия кръг на аржентинското първенство. Така възпитаниците на Рикардо Гарека прекъснаха серия от две поредни загуби и с 6 точки се изкачиха на осмото място в класирането. Лидер е Ланус с 10 точки.

Гостите от Сан Хуан пък останаха без победа от началото на сезона и с 3 точки заемат 17-ата позиция в подреждането. Домакините предрешиха мача с два бързи гола в средата на първото полувреме.

Фабиан Куберо откри в 22-ата минута с глава след центриране на Федерико Инсуа от корнер, а три минути по-късно Инсуа удвои с хубав удар по диагонала.

Пет минути преди почивката Рейналдо Алдерете от гостите получи директен червен картон, а с човек повече Езекил Рескалдани с удар отблизо направи резултата класически след малко повече от час игра.

Домакините също завършщиха мача с 10 души след червен картон на резервата Федерико Фрейре четвърт час преди края.