Еквадорският Емелек измъкна 0:0 при гостуването си на Велес Сарсфийлд в Аржентина в мач от последния кръг в четвърта група на Копа Либертадорес.

Така двата отбора се класираха за осминафиналите на надпреварата, като Велес стана победител в групата с 13 точки, а Емелек завърши втори с 10 точки.
В другата среща от групата Пенярол разби гостуващия Депортес Икике (Чили) с 3:0, но остана трети с 9 точки. Уругвайците стигнаха до успеха с два гола на Марсело Салаейта и попадение на Матиас Агирегарай, но това се оказа недостатъчно за продължаване във фазата на елиминациите.

В колумбийското дерби от шеста група Индепендиенте Санта Фе се наложи с 2:1 над Депортес Толима като гост и също си осигури място на осминафиналите. Кръг преди края Санта Фе има 11 точки и не могат да бъдат изместени от едно от първите две места. Кристиан Борха отбеляза двата гола за успеха, след като Джими Чара беше дал аванс на домакините в началото на втората част. Толима е втори със 7 точки, колкото има и третият Реал Гарсиласо (Перу), който обаче е с мач по-малко срещу последния Серо Портеньо (Парагвай).

Във втора група аржентинският Тигре победи Спортинг Кристал (Перу) с 3:1 като домакин и запази шансове да продължи във фазата на елиминациите. Леандро Легисамон, Матиас Перес Гарсия и Рубен Бота се разписаха за успеха, а почетното попадение за гостите вкара Карлос Лобатон. Перуанците играха почти през цялото второ полувреме с човек по-малко след червен картон на Хесус Алварес в 50-ата минута. С победата кръг преди края Тигре събра 6 точки и се изравни с втория Палмейрас (Бразилия), който е с мач по-малко и в петък приема лидера Либертад (Парагвай), който има 8 точки.