Уругвай победи Колумбия с 2:0 и запази шансове за директно класиране на Мондиал 2014. Уругвайците са пети в класирането, но вече с равни точки - по 22, с четвъртия Еквадор, който стигна само до 1:1 при гостуването на Боливия.

Уругвай стигна до трите точки след късни голове на Едисон Кавани и Кристиан Стуани. Въпреки загубата в Монтевидео, Колумбия остава на второ място и е на крачка от класирането на финалите.

Еквадор пропусна пореден шанс да се утвърди на четвъртото място след равенството в боливийската столица Ла Пас, която се намира на голяма надморска височина и е ад за всеки гостуващ отбор.

Хайме Араскайта изведе Боливия напред в резултата в 47-а минута, но Еквадор изравни след точно изпълнена дузпа от Фелипе Кайседо 10 минути по-късно.

Венецуела запази минимални шансове за Мондиала след трудна победа у дома с 3:2 срещу Перу. Саломон Рондон, Сесар Гонсалес и Ромуло Отеро бяха точни за венецуелците, докато за гостите се разписаха Паоло Уртадо и Карлос Самбрано. Победата остави Венецуела на шесто място с 19 точки.