Уругвай изненадващо победи фаворита Испания с 1:0 след продължение и се класира за полуфиналите на световно първенство по футбол за младежи до 20 години, което се провежда в Турция.

В редовното време и двата тима не успяха да отбележат гол и така се стигна до продължения.
В 103-ата минута влезлият като резерва Фелипе Авенати донесе успеха на Уругвай с гол с глава.

Победителите от Уругвай се радват на успеха си.

Така за четвърти път Уругвай е сред най-добрите четири състава на шампионата в тази възрастова група и в спор за място на финала ще срещне победителя от двубоя между Ирак и Република Корея, който започва в 18:00 часа.

В другия четвъртфинал Франция разгроми Узбекистан с 4:0. Яя Саного откри резултата в 31-ата минута, а Пол Погба и Флориан Товен добавиха по едно попадение от дузпи, за да покачат за 3:0 до почивката. Курт Зума направи 4:0 веднага след началото на второто полувреме, след като заби топката в мрежата с летящ плонж.

Узбекистан завърши срещата в намален състав, след като Тохиржон Шамшитдинов беше отстранен заради втори жълт картон в 65-ата минута. На полуфиналите Франция ще се изправи срещу победителя от двубоя Гана - Чили, който стартира в 21:00 часа.