Твенте ще играе в решителния финален мач от плейофа за класиране в Лига Европа от холандското първенство. Това стана факт, след като тимът от Енсхеде постигна нова победа, този път с 3:2 като домакин срещу Грьонинген и така с общ резултат 4:2 отстрани съперника си.

Николай Михайлов отново бе извън групата на Твенте. Съотборниците му обаче стигнаха до успеха с обрат едва в последните минути. Браафхайд откри за домакините в 12-ата минута, но само 11 мин. по-късно си отбеляза автогол. Грьонинген обърна още в 26-ата мин. с попадение на Кирм, а Твенте стигна до успеха едва в края. В 84-ата мин. Гутиерес изравни, а в добавеното време Шадли оформи крайното 3:2.

В спор за място в Европа Твенте ще се изправи срещу Утрехт, който също постигна втори успех срещу своя съперник – Хееренвеен, с 2:1 и с общ резултат 3:1 продължава напред.

В редовния сезон Утрехт завърши на 5-о място, а Твенте на 6-о. Тогава Михайлов и съотборниците му направиха 1:1 при гостуването на Утрехт, но паднаха с 2:4 у дома.