ЦСКА (Москва) победи Локомотив (Москва) с 4:1 в среща от 28-ия кръг на футболното първенство на Русия и се приближи до шампионската титла два кръга преди края на първенството. „Армейците” са начело с 63 точки пред Зенит, който има 57 точки и един мач по малко - тази вечер Зенит играе с Ростов.

Герой на московското дерби стана бразилският нападател на ЦСКА Вагнер Лав, който вкара два гола. Още в 6-ата минута след пас на руския национал Алан Дзагоев бразилецът Вагнер Лав със силен удар от 20 метра откри резултата - 1:0. В 26-ата минута нигериецът Ахмед Муса увеличи на 2:0, а в 43-ата минута Вагнер Лав вкара втория си гол - 3:0 за ЦСКА.

Крайно недоволни от своя отбор, на почивката на мача запалянковците на Локомотив (Москва) започнаха да скандират искания за оставката на Олга Смородска от поста президент на клуба.

В 55-ата минута капитанът на московските локомотвци Дмитрий Тарасов се възползва от грешка на защитата на ЦСКА и намали на 1:3. В 74-ата минута Вагнер Лав отново имаше отлична проява и след негов пас Сейду Думбия оформи крайния резултат - 4:1 за ЦСКА (Москва).

Въпреки двата си гола и отличната игра, бразилецът Вагнер Лав отказа да разговаря с журналистите, но каза няколко думи на запалянковците на ЦСКА, докато им раздаваше автографи: "Ние сме почти шампиони".