В най-драматичното московско дерби в последните години ЦСКА  и Спартак завършиха наравно 2:2. Зрелището на стадион "Лужники" беше наблюдавано на живо от повече от 70 хиляди зрители, а победата беше изключително важна и за двата отбора.

Символичните гости от Спартак успяха да поведат в резултата в края на първото полувреме в момент , в който големия им съперник доминираше на терена. Точен беше Ейдън Макгийди , който отблизо разстреля Акинфеев. Веднага след почивката Ари отбеляза втори гол за Спартак , който направи задачата на лидерите в класирането много сложна.

ЦСКА обаче получиха шанс бързо да се върнат в мача, след като главния съдия Карасьов получи сигнал от своя помощник за нарушение срещу Муса в наказателното поле.
Бразилската звезда на Вагнер Лав пропусна от бялата точка , след като би слабо и Дикан спаси. Най-интересното на стадион "Лужники" обаче тепърва предстоеше.

В 73-ата минута отлично извеждащо подаване на Вагнер Лав позволи на Ахмед Муса да преодолее Дикан и да направи заключителните минути на двубоя изключително интригуващи. Армейците наложиха пълен натиск , но трябваше да чакат продължението на срещата.

Тогава реферът Карасъов отсъди втора дузпа за ЦСКА. Марек Сухи свали с борчески прийом Лав в наказателното поле, а заради бурни протести Рафаел Кариока беше изгонен. Алан Дзагоев реализира 11-метровия наказателен удар и по този начин армейците се добраха до много важна точка в борбата за шампионската титла.

След края на мача треньорът на Спартак Валерий Карпин беше бесен на съдията и единствено намесата на полицаите предотвратиха саморазправа със съдията Карасьов.