Ривър Плейт и Бока Хуниорс не можаха да се победят в 339-тото издание на супердербито на Аржентина. Двата отбора завършиха 2:2 пред повече от 60 хиляди зрители на "Ел Монументал".

Срещата започна отлично за домакините, които поведоха още във втората минута след гол от пряк свободен удар на Леонардо Понсио. Ривър игра по-добре от съперника си през първата част, но не можа да се възползва от контраатаките, които организира.

В началото на втората част треньорът на Бока Хулио Сесар Фалсиони получи червен картон и догледа мача далеч от терена. Играта бе равностойна, като нервите преобладаваха.

В 70-ата минута обаче играчите на Ривър комбинираха много добре в атака и Родриго Мора вкара за 2:0. Бока бе в шок и скоро можеше да получи и трети гол, но вместо това в 74-ата минута получи дузпа. От бялата точка Сантяго Силва вкара за 2:1.

Оставаха петнайсетина минути, в които Ривър не допускаше напрежение пред вратата си, но във втората минута на добавеното време, при една контра на гостите, защитата сбърка и Валтер Ервити направи 2:2.

Така Бока се изравни по точки с четвъртия Банфийлд, като има 19. Ривър е с 16 точки, колкото имат 9-ият и 10-ият Атлетико Рафаела и Ол Бойс.