Сао Пауло стана шампион на Южна Америка в скандален мач реванш срещу Тигре, в който гостуващия аржентински тим отказа да излезе на терена през второто полувреме.

Първият двубой бе завършил при нулево равенство, а в реванша бразилците поведоха с 2:0 през първата част с голове на Лукас Моура в 23-ата минута и Освалдо в 28-ата. Гостите започнаха да нервничат и се стигна до сблъсъци между играчи на двата тима.

След първото полувреме Тигре отстъпваше с 0:2, а от делегацията им съобщиха, че бразилски полицаи са извадили пистолети срещу техните футболисти. Това е причината те да откажат участие във второто полувреме от срещата, а Сао Пауло беше обявен за служебен шампион в турнира от представителите на КОНМЕБОЛ, които им връчиха купата. Първата среща в Аржентина завърши при нулево равенство.

“Те извадиха два пистолета срещу нас, останалото време от този мач няма да се играе”, бяха първите думи на потресения треньор на гостите Нестор Горосито.

“Нападнаха ни от засада, един от въпросните типове сложи пистолета си на гърдите на вратаря ни Дамиян Албин. Охраната на домакините и полицаите им също ни нападнаха, вероятно групата на нападателите беше около 20 човека”, продължаваше да обяснява разпалено Нестор Горосито.

Други хора от щаба, както и футболисти, са били бити от въпросните лица в тунелите на стадион Морумби.
Напрежението между двата лагера започна доста преди мача, като организаторите опитаха да ограничат загрявката на играчите на Тигре. Те пък от своя страна при излизането си на терена започнаха да ритат рекламите край страничните линии. От Тигри допълниха, че по пътя от хотела до стадиона автобусът им е претърпял постоянни канонади с камъни.

Иначе 65 хиляди души се стекоха на стадиона, за да гледат срещата, но хаосът беше пълен и при продажбата на билетите, и при влизането на публиката. Така и не се видяха ясно разграничени сектори, а контролът по трибуните на практика липсваше. Сега медиите и ръководителите в Бразилия чакат мнение на ФИФА, която постоянно дава гаранции за работата по подготовката на Световното първенство през 2014 година.