Швейцария победи като гост Албания с 2:1 и се класира за финалите на световното първенство по футбол в Бразилия през 2014 година. Алпийците, които нямат загуба в групата си, ще играят своя трети пореден Мондиал.

Швейцария стана и четвъртата страна от зона Европа, която се класира за Мондиал 2014, малко след класирането на Белгия.

Головете за Швейцария отбелязаха Джердан Шакири в 47-ата минута и Михаел Ланг в 77-ата минута. Реализатор за Албания бе Хамди Салихи в 88-ата минута от дузпа.

Исландия и Словения все още продължават борбата за втората позиция, която да им даде възможност да играят на бараж. Северняците победиха Кипър с 2:0 и са втори с 16 точки, а словенците биха Норвегия с 3:0 и са на точка зад исландците.