Шампионът Замбия направи грешка още на старта на Купата на африканските нации и направи равенство 1:1, при това с човек повече срещу един от аутсайдерите Етиопия.

Етиопците дори изпуснаха дузпа, с която можеха да открият резултата в 25-ата минута, но Саладин Саид не можа да отбележи от бялата точка. Десет минути по-късно вратарят на Етиопия Джемал Тасеу получи червен картон за грубо нарушение.

Замбийците се възползваха от численото си превъзходство и в добавеното време на първата част Колинс Мбесума реализира за 1:0. В 65-ата мин ута Адан Гирма изравни, а след това Етиопия удържа равенството и така двата тима разделиха по точка.

В другия двубой от групата Нигерия и Буркина Фасо също завършиха 1:1. Двата отбора си разделиха по едно полувреме, като нигерийците бяха по-добри през първата част, когато успяха да открият резултата. В 22-ата минута футболиста на Спартака (Москва) Емануел Еменике вкара красиво попадение след добро подаване на Браун Идейе.

Второто полувреме Буркина Фасо заигра много по-активно, но не успяваше да реализира изравнителен гол. В 73-ата минута Нигерия остана с човек по-малко след втори жълт картон на Ефетоборе Амброзе, но успяваша да запази преднината си до последните секунди на добавеното време. В 94-ата минута в последната си атака Буркина Фасо стигна до заслужено попадение чрез Ален Траоре.