Защитаващият титлата си Флуминензе започна с победа новия сезон в бразилското футболно първенство. Шампионите спечелиха с 2:1 срещу гостуващия Атлетико Паранаензе.

Рафаел Собис откри резултата след четвърт час игра от дузпа, а след това асистира за второто и решително попадение на Самуел Роза в 54-ата минута. Маноел беше изравнил за гостите в 28-ата минута.

Сантос завърши 0:0 с Фламенго в едно от дербитата на първия кръг. Звездата на местния футбол Неймар беше освиркван от феновете на гостите в последния си мач с екипа на отбора, след като вчера официално стана ясно, че той ще премине в Барселона. Сантос трябваше да приеме мача на Националния стадион "Мане Гаринча" в столицата Бразилия, заради което повечето от над 60-те хиляди зрители бяха привърженици на Фламенго, които бурно освиркваха Неймар при всяко негово докосване на топката.

Крузейро беше най-убедителен в първия кръг, след като разгроми гостуващия Гояс с 5:0 след четири попадения до почивката. Два гола реализира Нилтон, а Диего Соуса, Бруно Родриго и Умберлито Боржес също се разписаха.

Носителят на Копа Либертадорес за миналия сезон Коринтианс стартира с домакинско 1:1 срещу Ботафого. Бившият холандски национал Кларенс Сеедорф асистира за попадението на Рафаел Маркес от гостите в 26-ата минута. Паулиньо изравни четвърт час преди края.