Сент Етиен се изкачи на трето място във временното класиране на френското футболно първенство след равенство 0:0 като гост на Тулуза в среща от 24-ия кръг на Лига 1.

Възпитаниците на Кристоф Галтие събраха 41 точки и изместиха с по-добра голова Лил, който в събота вечер приема закъсалия Сошо и може бързо да си върне третата позиция. Лидер е Пари Сен Жермен с 54 точки преди гостуването си в неделя на втория Монако, който има 49 точки.

В двубой с малко положения Тулуза и Сент Етиен логично стигнаха до нулево равенство. Франк Табану имаше добра възможност да открие за гостите в 52-ата минута, но стреля слабо и вратарят Закари Буше без проблеми спаси. В средата на втората част Оскар Трехо шутира опасно, но стражът на Сент Етиен Стефан Рюфие с плонж успя да избие.

Така Тулуза остана само с една победа в последните си пет мача в Лига 1. Отборът е 12-и с 30 точки.

В неделя предстои голямото дерби Монако – ПСЖ, а в него се очаква и дебюта на Димитър Бербатов за монегаските. Срещата може да гледате пряко по bTV Action онлайн на voyo.bg.