Сент Етиен се изкачи на трето място в Лига 1, след като победи с 2:0 Троа в мач от 12-ия кръг на френското футболно първенство.

И двата гола паднаха през втората част на мача, като в началото бе точен Рено Кохад, а в края на мача успехът затвърди голмайстора на тима Пиер Обамеянг.
Сент Етиен вече е с 21 точки, само точка по-малко от лидерите Пари Сен Жермен и Олимпик Марсилия, които обаче са с по-малко мачове.

Валенсиен е четвърти също с 21 точки, след като победи с 3:2 Бастия на свой терен. Първото полувреме бе равностойно и двата тима си размениха по един гол, а през второто Бастия поведе, но Валенсиен стигна до обрат.

В друг мач от кръга Аячо нанесе първа загуба на Тулуза, след като победи с 4:2.

Изключително оспорваното първенство във Франция доведе Тулуза до ситуация, в която, ако беше победил в този мач, щеше да се изравни по точки с лидерите, но сега падна чак до 7-а позиция с 19 точки.