Сент Етиен се върна на четвъртото място във френската Лига 1, след като спечели с 4:2 срещу Аячо в отложена среща от 33-ия кръг. Така те изместиха Лил, тъй като имат 57 точки, на 2 от намиращия се на трета позиция Лион.

Според ранглистата на УЕФА първите два отбора в крайното класиране получават директно място в Шампионската лига, а третият играе квалификации.ю

Сент Етиен, който спечели през уикенда Купата на Лигата,
изоставаше след 15 минути игра на своя стадион "Жорфуа Гишар". Адриан Муту, откри резултата след като овладя топката при пас на Бенжамен Андре и прониза вратаря Руфие. Малко по-късно обаче Пиер-Емерик Обаомеянг изравни, а пак той в 88-ата минута узакони победата с
4-ия гол за своите. С тези два гола Обамеянг има 19 попадения и се утвърди като втори голмайстор на Лигата след Златан Ибрахимович, който е с 27, предаде БТА.

Муту вкара още едно попадение - от дузпа в 76-ата минута,
връщайки напрежението за 2:3. Нарушението беше на Лоик Перен, който сгреши при първия гол, срещу Денис Олиех. Матийо Бодмер в 48-ата минута и Рено Коад в 50-ата вкараха другите две попадения за Сент Етиен.

В другата среща намиращият се на последното 20-о
място Троа запази живи надеждите си за оставане в Лигата, след като спечели с 2:1 като гост на Рен. Троа събра 28 точки, на 1 от предпоследния Брест, но на цели 6 от Нанси, който заема спасителното 17-о място. Жан-Кристоф Баебек откри резултата за гостите в 5-ата минута, а Жереми Бреше удвои в 27-ата. Само след
3 минути Жюлиен Фере намали за домакините, но Троа можеше и да спечели по-убедително, ако Фабиен Камю не беше пропуснал дузпата в 93-ата минута.