Селтик спечели шампионската титла на Шотландия за 44-и път в клубната си история. В мач от 34-ия кръг "зелено-белите" победиха с 4:1 у дома срещу Инвърнес, вече имат 72 точки и са недостижими на върха в класирането. Мъдъруел се намира на втора позиция с 57 точки четири кръга преди края на сезона.

Гари Хупър се разписа на два пъти, Крис Комънс и Йоргос Самарас вкараха по един път във вратата на гостите за изразителния успех на гранда от Глазгоу. Почетното попадение в полза на Инвърнес падна в 90-ата минута и беше дело на Рос Дрейпър.

Това е втора поредна титла на страната за Селтик. През настоящата година "зелено-белите" лесно спечелиха шампионския трофей във Висшата лига, тъй като големият им съперник Рейнджърс игра в четвъртото ниво на шотландския футбол.

През май Селтик ще играе срещу Хибърниън на финала в турнира за купата на Футболната асоциация.