Франция успя да измъкне точка от световния и европейски шампион Испания с гол в последните секунди на мача. Квалификационният мач за Мондиал 2014, който се игра на стадион "Висенте Калдерон" завърши 1:1 след голове на Серхио Рамос и Оливие Жиру.

За Испания Давид Силва се контузи и поиска да бъде заменен още в 9-ата минута на мача, с което развали плановете на Висенте дел Боске, който пусна на негово място Сантиаго Касорла, за когото пък това бе мач номер 50 с националната фланелка. Същият юбилей „празнува” и Сехио Бускетс.

Домакините поведоха в 25-ата минута на мача с гол след корнер. Центрирането бе на Ернандес, Рамос засече, но намери гредата, последва добавка на Педро, но вратарят Лорис спаси. Последва нова добавка, на Рамос, и този път топката влезе в очертанията на вратата.

Срещата продължи доста интересно, с хубави атаки и на двата отбора, а в 39-ата минута Жереми Менез успя да засече центриране от фаул и изравни, но голът бе отменен заради спорна засада. 2 минути по-късно пък съдията свири дузпа за Испания, след като Педро бе съборен в наказателното поле, но Сеск Фабрегас не успя да реализира – Лорис се намеси чудесно и спаси.

Второто полувреме беше далеч по-скучно от първото и играта се водеше основно в центъра на терена, като по-добрите положения почти липсваха, но се усети желанието на Франция да стигне поне до точка и това се случи точно няколко секунди преди края на даденото от съдията продължение. Жиру бе точен в 94-ата минута след хубава контраатака на своя отбор.

Това равенство сложи край на впечатляващата серия от 25 победи на собствен терен на Испания.

Испания и Франция са с по 7 точки на първо и второ място в група „I”на световните квалификации.