САЩ спечели групата си на турнира КОНКАКАФ Голд Къп, след като записа успех и в третата си среща- 1:0 срещу Коста Рика. Единственото попадение вкара Брейк Шей в 82-ата минута, като това беше негов първи гол в международен мач.

За САЩ обаче победата има и историческо значение, тъй
като с нея беше поставен рекорд от осем поредни успеха - най-дългата положителна серия за националния отбор на страната.

След този успех янките ще срещнат Салвадор на четвъртфиналите, а Коста Рика ще премери сили с Хондурас.

В другата среща от групата Куба разби Белиз с 4:0 и също се класира напред, след като стана един от двата най-добри трети отбора и елиминира Мартиника.

Кубинците се нуждаеха от победа с четири гола разлика и я постигнаха в последните секунди на редовното време. Ариел Мартинес вкара хеттрик за кубинците и те излизат срещу Панама на четвъртфиналите. Така Куба постигна
своята първа историческа победа след 14 мача без успех на континенталния турнир досега.

Последната двойка е между Мексико и Тринидад и Тобаго.