Домакинът САЩ разгроми Салвадор с 5:1 и се класира за полуфиналите на турнира по футбол "Голд Къп" на зона КОНКАКАФ. Така в спор за място на финала американците ще се изправят срещу Хондурас, който елиминира Коста Рика с 1:0.

В другия полуфинал ще се срещнат Мексико и Панама.

Тимът на САЩ, воден от германския специалист Юрген Клинсман, записа девета поредна победа в надпреварата. Опитният Лендън Донован се отличи с гол и три асистенции. Кларенс Гуудсън откри в 21-ата минута след пас на 31-годишният Донован, а осем минути по-късно Джо Корона удвои за радост над над 70 хиляди на трибуните в Балтимор.

Шест минути преди почивката Родолфо Селая даде надежди на Салвадор с гол от дузпа, но през втората част домакините решиха всичко с нови три попадения. Резервата Еди Джонсън вкара с първото си докосване в мача след час игра. Донован направи 4:1 в 78-ата минута, а пет минути по-късно асистира на Микел Дискеруд за петото попадение.

В другия четвъртфинал Коста Рика имаше териториално превъзходство, но не успя да го материализира. Хондурас стигна до успеха с гол на Анди Нахар в 49-ата минута с глава след центриране на Александър Лопес.