Мексиканският Сантос Лагуна се класира за финала на Шампионската лига на КОНКАКАФ за втора поредна година. Възпитаниците на португалския треньор Педро Кайшиня завършиха 1:1 срещу гостуващия Сиатъл Саундърс (САЩ) и след успеха с 2:1 в първия мачпродължават напред с общ резултат 3:2.

Колумбиецът Карлос Кинтеро изведе домакините напред в 20-ата минута от фаул, след което мексиканците пропиляха няколко възможности да решат окончателно мача, включително и удар в гредата на Орибе Пералта в края на първата част. В 73-ата минута американците изравниха, след като Ламар Нийгъл засече отблизо топката в мрежата. Последваха напрегнати последни минути, в които гостите имаха две добри възможности да изравнят резултата от двата мача, но вратарят Освалдо Санчес беше на висота.

Сантос Лагуна загуби спора за трофея през миналия сезон от сънародниците си от Монтерей, които тази нощ излизат в другата полуфинална среща реванш на турнира. "Раираните" приемат Лос Анджелис Галаски след успех с 2:1 в първия мач като гост.