Отобрът на Русия си осигури участие на финалите на световното първенство в Бразилия. Тимът на Фабио Капело постигна равенство като гост на Азербайджан - 1:1, но точката бе достатъчна за първото място в групата.

Русия поведе в 16-ата минута с гол на Широков, резултат, който се запази до самия край на мача, когато домакините изравниха с попадение на Кавадов.

На второ място в групата остана тима на Португалия, който си осигури място на плейофите след очакван успех като домакин над Люксембург с 3:0. Варела, Нани и Постига бяха точни за португалците, които играха без звездата си Кристиано Роналдо.

В мач без значение в група F Израел и Северна Ирландия завършиха 1:1. На стадиона в Тел Авив домакините откриха резултата в 43-ата минута чрез Бен Басат. Ирландците изравниха с гол на Дейвис в 77-ата минута.