Русия победи Люксембург с 4:1 в световна квалификация от група F в Зона Европа. Мачът ще се запомни с две неща - закъснението на срещата и попадението на Александър Кокорин за 1:0.

Двубоят стартира с час по-късно от предварителната програма заради изключително проливен дъжд, който бе наводнил терена на стадион "Централний" в Казан.

Още в 1-ата минута обаче руснаците поведоха, след като Кержаков подаде към Кокорин, който вкара най-бързия гол в историята на "Сборная". Досегашното постижение се държеше от Дмитрий Кириченко, който бе точен във 2-ата минута на срещата от Евро 2004 срещу Гърция.

В 26-ата минута Кокорин вкара за 2:0, а Кержаков покачи на 3:0 в 59-ата минута. В края на мача Йоахим върна един гол за Люксембург, но в продължението влезлият като резерва Самедов фиксира крайното 4:1.