Русия допусна изненадваща загуба с 0:1 при гостуването си на Северна Ирландия и пропусна да оглави класирането в своята група от квалификациите за световното първенство в Бразилия през 2014 г.

В единствената среща в Европа от кампанията за Мондиала тази вечер възпитаниците на Фабио Капело пропуснаха златен шанс да изпреварят Португалия, при това с мач по-малко в борбата в група F.

Нападателят на Хъдърсфийлд Мартин Патерсън попари "сборная" с гол в края на първото полувреме, в 43-ата минута.

Така Русия остава на 2-ро място в групата с 12 точки от 6 срещи, а Португалия е лидер с 14 точки и мач повече. За Северна Иралндия това бе едва първа победа до този момент, но въпреки това има актив от 6 точки, с които се изкачи до 4-та позиция. Преди това е Израел с 11 точки, а в дъното са Азербайджан с 4 и Люксембург с 3.