Русия стана поредният тим, който на практика си осигури участие на Мондиал 2014 в Бразилия. Футболистите на "сборная" очаквано спечелиха визитата си на Люксембург с 4:0 и вече спокойно могат да мислят за шампионата на планетата, тъй като конкурентът им Португалия завърши наравно 1:1 с Израел в група "F".

Играчите на Фабио Капело владееха инициативатa през цялото време и логично стигнаха до разгромния резултат.

Начало на головата фиеста даде Александър Самедов в 9-ата, а 30 по-късно Виктор Файзулин удвои. Денис Глушаков направи резултата класически в продължението на първата част, а крайното 4:0 оформи опитният Александър Кержаков в 73-ата минута.

Португалия пък ще играе на бараж, тъй като завърши 1:1 с Израел. Рикардо Коща даде аванс на португалците в 27-ата минута, но Бен Басат изравни в заключителните минути.

Азербайджан пък записа втори успех в световните квалификации след 2:0 срещу Северна Ираландия у дома.

Класирането изглежда така: лидер е Русия с 21 точки, пред Португалия със 18, Израел с 13, Азербайджан с 8, Северна Ирландия с 6 и Люксембург с 6.

Разбира се, Португалия има теоретичен шанс за първата позиция, но в последния мач Русия гостува на Азербайджан и едва ли ще изпусне първото място. Във вторник Португалия приема Люксембург, а в последния мач един срещу друг излизат Израел и Северна Ирландия.