Румъния достигна до баражите за класиране на световното първенство през 2014 г. Северните ни съседи спечелиха очаквана победа в домакинството си на Естония с 2:0, но за да стигнат до второто място в група D, решаваща се оказа загубата на Турция от Холандия с 0:2.

Преди последния кръг предимството бе на турците, които бяха със значително по-добра голова разлика, но в крайна сметка те останаха с 16 точки, а Румъния завърши с 19.

И двата гола за успеха на румънците срещу Естония бяха дело на Чиприан Марика в 30-ата минута от дузпа и в 81-ата.

За Холандия срещу Турция точни бяха Робен в 8-ата и Снайдер в 47-ата минути.

Със загубата турците дори останаха на четвърто място, защото бяха изпреварени от Унгария, завършил със 17 точки след победа над Андора с 2:0 като домакин. Николич бе точен за маджарите в 51-ата и 76-ата мин.

Холандия завърши на върха с 28 точки, Естония остана на 5-а позиция със 7 точки, а Андора приключи с 0 точки и голова разлика 0:30.