Рубин победи Зенит с 1:0 дербито от 20-ия кръг на руската Премиер лига и поднесе голямата изненада в кръга.

На стадиона в Грозни където домакинства казанският отбор, мачът предложи доста емоции, голови ситуации и пред двете врати, но само един гол.

Още от самото начало играчите на Рубин взеха инициативата, но не успяваха да стигнат до реална ситуация за гол. Обратно гостите на два пъти чрез Семак в началото и Хълк малко по късно имаха своите шансове за откриване на резултата.

Голът обаче падна в вратата на шампионите след автогол на Нето в 30-ата минута. След хубав пас на Натхо топката прехвърли колебливият централен бранител на Зенит Бруно Алвеш и падна на десният крак на Рондон, който технично прехвърли Малофеев, в опит да спаси гола Нето порази собствената си врата.

Последваха силни минути за Зенит и в самия край на полувремето гостите имаха нови възможности за гол, но отново Кержаков и Семак пропуснаха.

Още с първият съдийски сигнал на втората част шампионите взеха териториален превес, а в игра наставникът Спалети пусна цели четирима нападатели.Това не даде резултат, защото головата немощ на Бистров, липсата на шанс при ударите на Хълк и Кержаков по скоро окрилиха домакините, които чрез бързи и разнообразни контраатаки можеха да направят преднината си още по изразителна. Рондон пропиля две много сериозни голови възможности.

В самият край на срещата Бистров имаше възможност да изравни, но ударът, който отправи към вратата на Ръйжиков мина пакрай левият му дирек. Така с победата домакините вече са  пети с 34 точки, а Зенит запази третото място с 38 точки.