Рубин и ЦСКА (Москва) завършиха наравно 0:0 в мач от четвъртия шампионатен кръг на Руската Премиер лига. Нашият Георги Миланов остана цял мач на пейката на гостуващия отбор и не записа игрови минути за новия си тим.

Условията за игра на стадиона в Казан бяха тежки при доста високите температури. Играеше се на бавни обороти и защитните формации имаха време да се организират, за да неутрализират лесно акциите на съперниците си. Все пак в 13-ата минута Акинфеев спаси опасния шут на включилия се в атака Кузмин.

В средата на първото полувреме армейците от столицата стигнаха до дай- добрия си шанс, когато Цубер стреля опасно и уцели гредата. Вратарят на Рубин Рижиков извади късмет в тази ситуация.

И през второто полувреме на терена нямаше много интересни неща.  Все пак съставът на ЦСКА бе малко по-активният тим в последната фаза на двубоя. Рижиков трябваше да спасява шут на Расмус Елм. После влезлият в игра Думбия избяга зад гърба на централните защитници на Рубин, но стреля над вратата на домакините.

Най-ефектната атака през второто полувреме все пак бе дело на домакините. 20 минути преди края на мача, Кулик стреля от чиста позиция, но Акинфеев спаси по блестящ начин. Така вратарят на армейците от Москва се превърна в главният виновник за това зрителите да не видят голове в този двубой, а отборите да си поделят точките след безличното равенство 0:0.